Головна

Авторизація



Метеорологам допомагають стандарти PDF Друк e-mail
Понеділок, 09 лютого 2015, 10:34

32_2015Кожен з нас, в якій би частині земної кулі він не знаходився, хоче знати яка погода очікується найближчим часом. Що одягнути? Чи взяти парасольку? На ці питання нам відповість метеорологічний прогноз. Але необхідність і важливість гідрометеорологічного забезпечення особливо важлива у зв'язку з значною залежністю практично всіх галузей економіки від погодних умов.

Тому гідрометеорологічні служби тісно співпрацюють з організаціями паливно-енергетичного, агро-промислового комплексів, транспорту, комунального господарства, будівництва. Вкрай актуальна проблема загрози та впливу стихійних явищ на життєдіяльність людини. Повсякденна цілодобова робота синоптиків, своєчасні попередження про загрозу виникнення небезпечних і стихійних явищ дозволяють галузям економіки запобігти можливі збитки, а іноді зберегти здоров'я і життя людей.

Підготовка прогнозів погоди ведеться з використанням даних про поточний стан атмосфери, а також метеорологічних моделей прогнозування, що дозволяють передбачити стан атмосфери в коротко- і середньостроковій перспективі.

Однією з основних метрик, що використовуються в метеорологи, виступає температура. Її поточний рівень, як відомо, визначається за допомогою термометрів. Експлуатацію подібних інструментів регламентує стандарт ASME B40.200-2008 "Термометри, пряме і віддалене зчитування показань", розроблений фахівцями Американського товариства інженерів-механіків. Документ містить визначення, що стосуються ряду різновидів термометрів, а також рекомендації щодо їх тестування і забезпечення безпеки конструкції. Серед іншого стандарт охоплює біметалічні термометри, газонаповнені термометри, скляні рідинні термометри, а також вимірювальні канали для введення термопар (термогнездо) і еластичні температурні датчики.

Ще одним інструментом, який має вирішальне значення для успішного аналізу погодних умов і підготовки метеорологічного прогнозу, є анемометр. Це пристрій вимірює швидкість вітру. Міжнародна організація з стандартизації (ISO) розробила стандарт ISO 17713-1: 2007 "Метеорологія. Вимірювання вітру. Частина 1: Методи випробувань в аеродинамічній трубі для оцінки ефективності обертових анемометрів", в якому містяться корисні рекомендації з тестування розглянутих інструментів.

Інший стандарт ISO 16622:2002 "Метеорологія. Звукові анемометри/термометри. Методи тестування. Приймальні методи тестування при оцінці середнього значення вектора швидкості вітру" встановлює вимоги до звукових термометрам і анемометр, які використовують у своїй роботі принцип зміни швидкості звуку в середовищах з різною температурою.

Ці стандарти були розроблені фахівцями підкомітету ПК 5 "Метеорологія" технічного комітету ТК ISO 146 "Якість повітря".

Інформація, що міститься в прогнозах погоди, допомагає створити комфортні умови, відповідні погнозу. Але іноді метеорологи прогнозують швидке встановлення вельми небезпечних погодних умов. При цьому інформація, що міститься в подібних прогнозах, повинна транслюватися по телебаченню і радіо максимально швидко і ефективно, щоб якомога більше число людей могло підготуватися до примх природи. Стандарт ANSI/CEA 2009-B-2010 "Характеристики ефективності приймачів оповіщень про небезпеку" визначає мінімальні вимоги до продуктів споживчої електроніки, які отримують оповіщення про надзвичайні погодні явища за допомогою протоколу Кодування оповіщень для конкретної зони (SAME). Ця технологія дозволяє передавати інформацію про прогнозовані погодні аномалії, а також дані щодо передбачуваної їх тривалості, жителям районів, які можуть постраждати від таких кліматичних явищ. За допомогою SAME люди можуть швидше підготуватися до торнадо, повеней, бурям та іншим небезпечним погодним явищам. Документ ANSI/CEA 2009-B-2010 був розроблений фахівцями Американського національного інституту стандартів Асоціації виробників пристроїв побутової електроніки.

Завдяки міжнародним стандартам, створеним для надання допомоги фахівцям при прогнозуванні погоди і передачі інформації про отримані прогнозах, всі ми можемо залишатися в теплі, сухості і безпеки протягом усього року.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua