Головна

Авторизація



У Європі стартувала стандартизація інтелектуальних електромереж PDF Друк e-mail
Вівторок, 03 березня 2015, 10:06

60_2015У бельгійській столиці Брюсселі за ініціативою Європейської комісії 26 лютого 2015 року відбулася конференція European Conference on Smart Grid Standardization Achievements 2015, під час якої найбільші європейські організації зі стандартизації представили результати спільної роботи з підготовки стандартів, що дозволяють розгортати гнучкі, масштабовані та ефективні інтелектуальні електромережі (Smart Grid).

У заході взяли участь представники 60 організацій. Допомогу Єврокомісії при організації конференції надавали фахівці Європейського комітету зі стандартизації (CEN), Європейського комітету зі стандартизації в електротехніці (CENELEC) та Європейського інституту по стандартизації в галузі телекомунікації (ETSI).

Експерти трьох організацій підтвердили намір продовжити співпрацю з Європейською комісією, підприємствами з енергетичного сектора та іншими зацікавленими сторонами з метою інтенсифікації розробки нових і впровадження вже створених стандартів на системи класу Smart Grid.

Фахівці об'єднаної робочої групи CEN-CENELEC-ETSI з питання стандартизації інтелектуальних електромереж відзначили, що оперативне впровадження технології Smart Grid буде сприяти подальшому підвищенню надійності та ефективності загальноєвропейського ринку електроенергії, а також спростить перехід Старого світу на електрику, що генерується за допомогою відновлюваних джерел енергії.

Крім того, дана технологія є ключем до успішної реалізації низки проектів Євросоюзу в галузі боротьби зі зміною клімату, включаючи так званий проект "20-20-20". Проект "20-20-20" - це єдина екологічна стратегія до 2020 року. Згідно з документом, до 2020 року рівень викидів вуглекислого газу в атмосферу повинен скоротитися на 20% (порівняно з рівнем 1999), частка енергії з відновлюваних джерел в загальній структурі енергоспоживання - зрости до 20%, а загальні енерговитрати - скоротитися на 20%.

Очікується, що широкомасштабне впровадження технології Smart Grid в Євросоюзі з використанням міжнародних стандартів CEN, CENELEC та ETSI буде вигідна не тільки власникам генеруючих потужностей та об'єктів електророзподільної інфраструктури, а й кінцевим споживачам. Останні зможуть розраховувати на більш ефективний контроль над використанням електроенергії, а також вибраті в якості джерела електрики не стандартні "брудні" електростанції на вугіллі або газі, а більш дорогі та екологічні відновлювальні джерела енергії, такі як вітряні і сонячні.

Об'єднана робоча група CEN-CENELEC-ETSI з питання стандартизації інтелектуальних електромереж була сформована в 2011 році. 87% від загальної кількості стандартів, над якими працюють фахівці робочої групи CEN-CENELEC-ETSI, вже доступні для використання. Решта документів в даний час допрацьовуються на європейському та міжнародному рівнях.

В рамках даного проекту європейські фахівці активно співпрацюють з колегами з Міжнародної організації зі стандартизації (ISO), Міжнародної електротехнічної комісія (IEC) та Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU). Дані організації використовують розробки CEN, CENELEC та ETSI в якості основи для своїх власних міжнародних стандартів, що дає величезну конкурентну перевагу європейським виробникам електроенергетичного обладнання, які хочуть продавати свою продукцію по всьому світу.

У ході конференції свої проекти в даній сфері представили Асоціація європейських операторів систем електропередачі (ETSO), Європейська галузева асоціація виробників систем передачі електричної енергії та розподільчого обладнання, а також ряд обслуговуючих компаній.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua