Головна

Авторизація



Актуалізований стандарт ITU на алгоритм оцінки якості голосового зв'язку PDF Друк e-mail
Середа, 04 березня 2015, 12:17

64_2015Фахівці Бюро по стандартизації телекомунікацій (ITU-T) Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU) переглянули міжнародний стандарт ITU на алгоритм оцінки якості голосового зв'язку. Документ опублікований під назвою ITU-T P.863 "Перцептивная оцінка об'єктивного якості прослуховування". Стандарт описує алгоритм для оцінки ефективності, точності і надійності передачі голосу за допомогою фіксованого та мобільного зв'язку, а також і IP-мереж. У текст документа додані актуалізовані матеріали, а також дані, що відображають передовий досвід впровадження документа.

Перша версія міжнародного стандарту ITU-T P.863 вийшла в 2011 році. На той момент метою розробників було задоволення нових потреб виробників телекомунікаційного обладнання, провайдерів телекомунікаційних послуг, а також кінцевих споживачів, пов'язаних з аналізом якості голосу при впровадженні ряду передових технологій на зразок HD Voice, 3G, VoLTE (4G) і VoIP. Зокрема, стандарт був розроблений для того, щоб у всіх зацікавлених сторін з'явилася можливість оцінювати якість мови, що передається з використанням не тільки вузькосмугових частотних діапазонів, але надширокосмугових.

Експерти відзначають, що в цілому прогнозні показники якості голосу, одержувані за допомогою оновленого стандарту ITU-T P.863, приблизно відповідають показникам, одержуваних за допомогою його попередника. Однак при проведенні ряду окремих вимірювань спостерігаються досить істотні відмінності - особливо у випадках, коли алгоритм, описаний в попередній версії стандарту, опинявся малоефективний.

Стандарт ITU-T P.863 тепер включає в себе оновлене Додаток III (замінює Поправку I до попередньої версії ITU-T P.863), в якому описується застосування документа для вимірювання акустичних характеристик вузькосмугових частотних діапазонів.

У стандарті ITU-T P.863 описується об'єктивний метод прогнозування сприйманого слухачем якості мови, яка передається із застосуванням різних частотних діапазонів: від вузькосмугових (300 - 3400 Гц) до надширокосмугових (50 до 14000 Гц). Стандарт містить опис високоточної методики аналізу, рекомендацій щодо її застосування, а також інформацію про результати порівняльного аналізу, які були отримані за останні п'ять років. Додаток B (Annex B) надає дані щодо всіх необхідних елементів моделі, тоді як Додаток A (Annex A) містить референсні дані, необхідні для перевірки точності альтернативних реалізацій моделі.

Нещодавно фахівці ITU-T завершили роботу над стандартом ITU-T E.804 "Аспекти якості обслуговування популярних послуг, що надаються за допомогою мереж мобільного зв'язку". У документі описана методологія оцінки з точки зору кінцевих користувачів ряду параметрів, характерних для мереж мобільного зв'язку. Стандарт дозволяє забезпечувати високу якість низки популярних послуг, таких як передача повідомлень електронної пошти, потокового відео і голосового конвенту.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua