Головна

Авторизація



Міжнародні стандарти гарантують надійність запобіжних датчиків PDF Друк e-mail
П'ятниця, 27 березня 2015, 10:55

89_2015Запобіжні датчики і системи, що працюють у зв'язці з різним промисловим устаткуванням, відіграють ключову роль з точки зору забезпечення безпеки співробітників виробничих підприємств, що належать до різних галузей економіки. Ці пристрої контролюють взаємодію між людиною і машиною, дозволяючи уникнути виробничих травм.

До числа запобіжних систем відносяться захисні світлові завіси, запобіжні килимки, лазерні сканери безпеки, захисні накладки і датчики попередження зіткнення. У цих продуктах зазвичай присутні такі компоненти як безконтактні датчики, волоконно-оптичні сенсори, відеосенсорів, інфрачервоні датчики, лазерні сенсори, магнітні й ультразвукові датчики. При цьому виробництво, розгортання та експлуатація запобіжних систем вкрай проблематичні без відповідних добровільних стандартів на основі консенсусу.

Зростаючий попит на готову продукцію автомобільної, харчової, фармацевтичної, напівпровідникової і інших індустрій, а також стрімке економічне зростання в країнах, що розвиваються ведуть до зведення нових заводів і створення додаткових виробничих приміщень. Тим не менше, використання додаткових тяжких/складних машин і устаткування сприяє збільшенню ризику отримання серйозних травм їх операторами. Застосування запобіжних датчиків є необхідною умовою забезпечення належного рівня безпеки і захисту працівників від цих травм.

За оцінками незалежних аналітиків, світовий ринок запобіжних датчиків і перемикачів в найближчі роки буде стрімко розвиватися у зв'язку зі збільшенням попиту з боку промисловців.

Один з найбільш корисних документів у даній області був розроблений фахівцями Міжнародної електротехнічної комісії (IEC) та Міжнародної організації зі стандартизації (ISO). Це стандарт IEC/ISO Guide 51: 2014 "Аспекти безпеки. Настанови щодо їх включення в стандарти", який охоплює критерії формування стандартів на механізми забезпечення безпеки промислового обладнання.

Тим не менш, у даний час для кожного географічного регіону характерні свої власні стандарти на відповідні датчики і системи, а також системи сертифікації. Як наслідок, забезпечення відповідності продукції вимогам того чи іншого національного чи регіонального стандарту гарантує можливість виходу на цільовий ринок іноземної держави.

У Європейському союзі розробкою стандартів в двнной області займається Європейський комітет зі стандартизації (CEN), в Північній Америці - Лабораторія з техніки безпеки США (UL), Американський національний інститут стандартів (ANSI), Канадська асоціація по стандартизації (CSA), в Китаї - Китайська система обов'язкової сертифікації продукції (CCC).

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua