Головна

Авторизація



Як ефективно використовувати електричну енергію в супермаркеті? Відповідь дають стандарти PDF Друк e-mail
П'ятниця, 03 квітня 2015, 09:01

98_2015Сучасні супермаркети пропонують своїм клієнтам досить широкий спектр готових харчових продуктів. При цьому вони часто поєднуються з об'єктами громадського харчування. В результаті перед проектувальниками подібних об'єктів комерційної нерухомості встають дуже непрості і іноді навіть унікальні завдання, оскільки їм доводиться знаходити баланс між холодильною технікою, що підтримує свіжість продуктів харчування, а також системами вентиляції і кондиціонування для об'єктів громадського харчування.

Прагнучи знайти оптимальний баланс і забезпечити максимальний комфорт покупців, проектувальники часто випускають ще один важливий фактор: максимізацію ефективності використання енергії. Але ж енергоефективний проект дозволяє зменшити капітальні та експлуатаційні витрати, а також розширити ресурс допоміжного обладнання за рахунок зниження навантаження на такі пристрої.

Для вирішення таких завдань фахівці Американського товариства інженерів систем опалення, холодильної техніки та систем кондиціонування повітря (ASHRAE) підготували збірник керівних принципів "Розширене керівництво з енергопроектуванню для продовольчих магазинів". Документ охоплює продовольчі магазини площею від 2,3 тис. до 6 тис. квадратних метрів з встановленим середньо- і низькотемпературним холодильним обладнанням, а також спеціальними холодильними приміщеннями. Інформація, що міститься в цьому посібнику, може використовуватися разом з рекомендаціями документа "Розширене керівництво з енерго проектування для торгових будинків середніх розмірів і гіпермаркетів", раніше опублікованого ASHRAE.

Нова збірка керівних принципів також доповнює стандарт ANSI/ASHRAE/IESNA 90.1-2004 "Енергетичний стандарт для будівель, виключаючи малоповерхові житлові будови", який був підготовлений фахівцями ASHRAE спільно з колегами з Товариства інженерів-світлотехніків США (IESNA) і Американського національного інституту стандартів (ANSI).

Дослідження показують, що на частку холодильних систем припадає приблизно половина всієї електроенергії, споживаної стандартним продовольчим супермаркетом. Холодильне обладнання активно взаємодіє з іншими допоміжними системами будівлі. При цьому відкриті охолоджувані прилавки та інші подібні системи можуть істотно ускладнювати процес управління температурним режимом і контролем вологості будівлі в цілому.

У більшості випадків проектування холодильного обладнання для продуктових магазинів здійснюється незалежно від інших інфраструктурних систем будівлі з прицілом на забезпечення свіжості продуктів. Але раціональніше все ж використовувати комплексний підхід, коли всі інфраструктурні системи будівлі розглядаються як єдине ціле.

Саме так рекомендують поступати укладачі нового документа ASHRAE. Вони дають рекомендації щодо використання відпрацьованого тепла, що генерується об'єктами громадського харчування, для організації гарячого водопостачання та опалення на рівні будівлі в цілому, а також для підігріву зовнішнього повітря, що нагнітається всередину будівлі через вентиляційні канали. Укладачі документа відзначають, що використання закритих охолоджуваних прилавків істотно спрощує контроль температури і знижує навантаження на теплохладотехніку всередині будівлі. У той же час більш продумане розміщення витяжок знижує навантаження на кондиціонери для об'єктів громадського харчування, допомагаючи звести до мінімуму кількість диму і запахів, що виникають при приготуванні різних страв, при мінімальному використанні системи кондиціонування повітря. І це всього лише кілька прикладів використання комплексного підходу до проектування.

Конкретні рекомендації в галузі забезпечення енергоефективності та енергозбереження наведені у формі таблиць з розбивкою на окремі кліматичні зони, що робить новий збірник керівних принципів більш цікавим для підрядників, інженерів-консультантів, архітекторів і проектувальників з усього світу. У документі також надані тематичні дослідження і технічні приклади, які наочно демонструють реальні переваги тих чи інших концепцій і технологій. Крім того, автори керівництва підготували електронну копію зі спрощеної навігацією завдяки гіперпосиланням.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua