Головна

Авторизація



На початку червня в Латвії стартує Щорічне генеральне засідання CEN і CENELEC PDF Друк e-mail
П'ятниця, 15 травня 2015, 12:13

141_20153-5 червня цього року Рига прийме четвертий Європейський саміт з стандартизації та Щорічне генеральне засідання CEN і CENELEC. Проведення цих заходів є частиною офіційної програми президентства Латвії в Раді Європейського Союзу. Місцем проведення заходів була обрана Національна бібліотека Латвії, яка називається "Замком світла" і є одним з найяскравіших творінь латвійських архітекторів і будівельників, що з'явилися за останнє десятиліття. Форма будинку нагадує гору, що символізує висоту наукових досягнень.

Тема четвертого Європейського саміту з стандартизації: "Як стандартизація може сприяти переходу до більш екологічно чистою та інтелектуальної економіці", при цьому основний акцент буде зроблений на розробку стандартів для будівельного сектора, розвиток якого вкрай важливо для єдиного європейського ринку в цілому і латвійської економіки зокрема .

Експерти відзначають, що на частку будівельного сектора припадає понад 10% європейського ВВП. Даний сектор представлений в основному малими та середніми підприємствами, забезпечуючи близько 20 мільйонів робочих місць. Будівництво також відіграє ключову роль у формуванні досить високого рівня життя європейських громадян. Це означає, що розробка та своєчасна актуалізація стандартів для будівельного сектора мають ключове значення для європейської економіки і суспільства.

3 червня в рамках саміту пройде добровільний семінар на тему ролі стандартів у будівництві. Його цільовою аудиторією стануть представники місцевих органів влади і регулюючих органів, проектувальники, архітектори, інженери, розробники програмного забезпечення для будівельної галузі, виробники будівельного устаткування і матеріалів, інвестори, власники нерухомості, мери міст, представники дослідницьких інститутів, підрядники та безпосередньо будівельники.

Організатори планують зібрати в Ризі видатних експертів та представників науки, громадськості та приватного сектору, щоб ті могли обговорити роль науки і наукових досліджень в галузі будівництва стосовно до стандартизації, а також те, як стандарти дозволяють передавати інновації з сегменту наукових досліджень на ринок і підтримувати конкурентоспроможність будівельної галузі.

Крім того, будуть розглядатися таких тем як екологічна стійкість, енергоефективність, відновлювані джерела енергії, інтелектуальні міста, проектування та управління будівлями, а також взаємозв'язок науки та стандартизації.

Особливу увагу планується приділити питанню розробки стандартів для більш раціонального та ефективного використання енергії, оскільки енергоефективність стає ключовим компонентом економічних перетворень в Європі. В даний час існує стратегія «Європа 2020», яка 20-відсоткове скорочення річного споживання первинної енергії в Європі до 2020 року.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua