Головна

Авторизація



В Україні будуть врегульовані питання щодо виробництва та обігу кормів PDF Друк e-mail
Вівторок, 02 червня 2015, 08:01

156_2015Відповідно до  статтей 59 та 64 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони Україна має наблизити своє законодавство про санітарні та фітосанітарні заходи щодо охорони життя і здоров’я людей, тварин та рослин, до законодавства ЄС.

На сьогодняшній день в Україні питання виробництва, пакування, маркування, презентації, введення в обіг кормів, належної практики годування тварин, інші питання забезпечення безпечності кормів або не регулюються жодним чином, або регулюються інакше, ніж у країнах-членах ЄС.

Це створює проблеми як для учасників внутрішнього ринку кормів України, так і для тих операторів ринку, які бажають розвивати експортний напрямок своєї діяльності.

В зв`язку з цим було розроблено проект Закону України «Про корми».

Проект Закону розроблено з врахуванням положень Регламентів ЄС № 178/2002, № 767/2009, № 183/2005 та інших вимог законодавства ЄС в сфері кормів.

Таким чином, прийняття проекту Закону сприятиме гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу в сфері санітарних та фітосанітарних заходів, виконанню зобов’язань України в рамках Угоди.

Метою законопроекту є нормативне упорядкування засад виробництва, обігу, забезпечення гігієни, маркування та презентації кормів, формування належної практики годування тварин, взаємодії між органами виконавчої влади та операторами ринку.

Завданнями прийняття проекту Закону є:

  • створення умов для виробництва та обігу безпечних кормів та, як наслідок, безпечних харчових продуктів;
  • впровадження механізму простежуваності кормів, що забезпечуватиме можливість встановлення у відповідних випадках особи, яка допустила випуск в обіг небезпечного корму;
  • створення системи реагування у випадках потрапляння в обіг небезпечного корму, яка передбачає застосування механізму відкликання та/або вилучення корму;
  • організацію системи виробництва та обігу кормів, показники безпечності яких відповідають вимогам Європейського Союзу, та, як результат, забезпечення українським операторам ринку можливості експорту кормів до країн-членів ЄС та інших країн;
  • підвищення правового захисту кінцевих користувачів кормів за допомогою визначення чітких обов'язків операторів ринку, у тому числі, щодо маркування та презентації кормів.

Проект Закону України «Про корми» >>>

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua