Головна

Авторизація



Стандарти ISO врегулюють обіг рідкоземельних елементів PDF Друк e-mail
Понеділок, 08 червня 2015, 09:14

169_2015Рідкоземельні елементи зустрічаються в природі нечасто. У більшості випадків їх виробництво виступає супутнім технологічним етапом під час видобутку інших корисних копалин. Тим не менше, попит на ці хімічні елементи зростає високими темпами в усьому світі. Від дитячих іграшок і магнітних застібок на сумках до стільникових телефонів, електрогенеруючих вітрових турбін, медичного обладнання, електромобілів і навіть кардіостимуляторів - ці метали сріблясто-білого кольору начебто неодиму, церію та прометия істотно підвищують корисність і ефективність найрізноманітніших систем і продуктів.

Кілька років тому висока затребуваність таких матеріалів привела до того, що світовий ринок рідкоземельних елементів виявився перенасичений, а стоїмо рідкоземельних елементів штучно зросла. Причому в багатьох випадках висока вартість стимулювала незаконний видобуток даного ресурсу. За оцінками експертів, в даний час до 40% продаються на світовому рідкоземельних елементів можуть бути класифіковані як отримані незаконним шляхом.

Для врегулювання даної ситуації уряд Китаю, який в даний час домінує на світовому ринку рідкоземельних елементів, виступив з ініціативою створення ряду міжнародних стандартів на рідкоземельні елементи та пов'язані з ними технологічні процеси. Відповідна пропозиція надійшла на адресу Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) з боку Адміністрації по стандартизації Китаю (SAC).

Таким чином, в даний час обговорюються плани з розробки системи міжнародних стандартів, які можна розділити на три категорії.

  • Категорія 1: Базові стандарти, які будуть охоплювати терміни та визначення, систему позначень, маркування упаковки, транспортування і зберігання;
  • Категорія 2: Стандарти на системи тестування та аналітичної обробки одержуваної інформації, які будуть охоплювати хімічний аналіз концентратів рідкоземельних елементів, металів і матеріалів, визначення розміру часток, оцінку питомої площі поверхні компаундів рідкоземельних елементів;
  • Категорія 3: Стандарти на продукти, які будуть охоплювати продукти з концентратів і готові матеріали, а також різні аспекти повторного використання та переробки рідкоземельних елементів.

Пріоритет віддаватиметься стандартам з перших двох категорій, оскільки опис загальних визначень і методів тестування має ключове значення для виробників і споживачів рідкоземельних елементів, а також виступає підставою для подальшої роботи в галузі стандартизації рідкоземельних елементів на міжнародному рівні. Розробка стандартів на конкретні продукти почнеться після публікації документів з перших двох категорій.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua