Головна

Авторизація



Міжнародна стандартизація для країн, що розвиваються. Досвід Індонезії PDF Друк e-mail
П'ятниця, 12 червня 2015, 09:32

174_2015Нещодавно в Джакарті відбулася міжнародна конференція ISO Days 2015, організована Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) у співпраці з індонезійської національною організацією зі стандартизації (BSN), яка є членом ISO.

Конференція привернула увагу без малого сотні фахівців. У число її учасників потрапили представники організацій з стандартизації, бізнес-співтовариств, академічних кіл, організацій з сертифікації, органів з оцінки відповідності та інших організацій.

Особливе місце під час конференції було відведено розвитку стандартизації в Індонезії. Представники уряду підкреслили високу значимість міжнародних стандартів для розвитку економіки азіатської країни.

Індонезійський міністр досліджень, технології та вищої освіти Мухаммад Насир, який серед іншого займається роботою BSN, особливо підкреслив у своєму вступному слові, що азіатська країна бере участь у роботі з стандартизації вже досить давно. Індонезія стала членом ISO ще в 1955 році. Сталося це рівно через десять років після проголошення країною незалежності. Вже тоді молодий уряд країни розумів, що стандартизація є важливим механізмом інтенсифікації національного розвитку.

Також на конференції було представлено новий п'ятирічний план національного розвитку Індонезії. Слід зазначити, що з економічної точки зору метою документа виступає підвищення якості життя громадян країни та перетворення Індонезії в одне з провідних держав серед країн із середнім рівнем доходу. Значне місце при цьому займає розвиток стандартизації.

Щоб індонезійські компанії були в змозі конкурувати з компаніями з інших країн і продавати свою продукцію на міжнародному ринку необхідне впровадження міжнародних стандартів. Це допоможе зберегти конкурентоспроможність на тлі збільшення числа представників середнього класу і змін в регіональних угодах про вільну торгівлю.

Метою організаторів конференції ISO Days 2015 в Джакарті також було і залучення додаткових зацікавлених сторін з Індонезії до процесу стандартизації, оскільки такі організації можуть отримувати серйозні переваги не тільки від впровадження стандартів, але і від участі в їх розробці.

Учасники конференції також відвідали індонезійські підприємства, що дало можливість з перших рук отримати інформацію про переваги впровадження міжнародних стандартів ISO. Прикладом такої організації є Завод збірних залізобетонних конструкцій Pt Wika Beton, розташований на околиці Джакарти. Представники заводу відзначили, що вони використовують майже 90 стандартів (як національних, так і міжнародних), які допомагають підвищувати якість готової продукції, безпеку працівників, удосконалювати технологічні процеси і збільшувати рівень обслуговування клієнтів.

За підсумками конференції генеральний секретар ISO Роб Стіл підкреслив важливість залучення якомога більшого числа зацікавлених сторін до процесу розробки стандартів і додав, що розробники стандартів мають говорити мовою бізнесу, в доступній формі розповідаючи про те, як стандарти допомагають збільшити продажі, знизити витрати і підвищити рентабельність.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua