Головна

Авторизація



Стандарти допомагають розвитку морської вітроенергетики PDF Друк e-mail
Середа, 24 червня 2015, 09:20

186_2015Альтернативна енергетика сьогодні виступає як однією з ведущех галузей промисловості, так і одним з фаворитів наукових досліджень. Порівняно недавно з'явилися технології зі створення вітряних електростанцій безпосередньо в морі, які дозволяють економити цінну землю і генерувати більше електрики. Потенціал таких електростанцій практично безмежний. Дослідження показують, що їх установка біля берегів по всій Європі дозволила б генерувати в сім разів більше електрики, ніж використовується в даний час.

Більше 91% всіх генеруючих потужностей на базі вітряних електростанцій у світі в даний час встановлені на території Європи, в країнах Скандинавії, Балтії, біля берегів Ірландії і в протоці Ла-Манш. Ще два великих проекти реалізовані у східного узбережжя Китаю. Морську вітрову енергетику також розвивають Японія, США і ряд інших країн.

Основні переваги вітрових електростанцій:

  • вітер далеко від берега, як правило, дме набагато сильніше, таким чином можна генерувати більше електроенергії, ніж на суші;
  • більшість міст світу розташовані поруч з береговою лінією, тому є можливість будівництва потужних електростанцій поблизу великих центрів попиту, уникаючи необхідності прокладки довгих ліній електропередачі;
  • будівництво морських вітряних електростанцій поряд з щільно населеними прибережними районами з високою вартістю землі економічно виправдано.

Проте підприємства, що працюють у цій галузі, що розвивається стикаються з безліччю проблем. Однією з них є те, що електростанції доводиться встановлювати не на твердій землі, а в бурхливому морі. Цю проблему можливо вирішити за допомогою нового міжнародного стандарту ISO 29400:2015 "Суда і морські технології. Морська вітроенергетика. Операції в порту і на морі". Документ містить комплексні вимоги і вказівки з планування і здійснення ряду критично важливих технологічних процесів, пов'язаних з морськими вітряними електростанціями, в портах і на морі. Його впровадження допоможе прискорити розвиток цього сектора та альтернативної енергетики в цілому за рахунок підвищення безпеки та доступності морської вітроенергетики.

Стандарт охоплює всі відповідні техпроцеси і роботи, необхідні для встановлення та обслуговування вітрових електростанцій на морі, включаючи проектування та аналіз компонентів, систем, обладнання та процедур, необхідних для виконання портових і морських операцій, а також методи і процедури, розроблені для максимізації безпеки.

Стандарт ISO 29400: 2015 розроблений фахівцями технічного комітету ISO ТК 8 "Суда і морські технології", секретаріат якого складається з представників Адміністрації з стандартизації Китайської Народної Республіки (SAC).

Даний стандарт доповнює серію з шести стандартів (опублікованих або які готуються до публікації), що стосуються морської вітроенергетики. У цю серію також входить стандарт ISO/DIS 29404 "Суда і морські технологи. Конкретні вимоги до компонентів морських вітрових ферм. Потік інформації по ланцюжку поставок".

Метою розробки цих стандартів є забезпечення граничної безпеки і надійності морської вітроенергетики. Стандарт ISO 29400:2015 може застосовуватись до будь-яких морським вітряних електростанцій, незалежно від того, де саме вони розгортаються.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua