Головна

Авторизація



Іран представив нові міжнародні стандарти у сфері нанотехнологій PDF Друк e-mail
Середа, 28 жовтня 2015, 11:46

257_2015Два нових міжнародних стандарти у сфері нанотехнологій були розроблені Радою Ірану з ініціативам в області нанотехнологій (INIC) та затверджені профільним технічним комітетом Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) - ТК 229 «Нанотехнології».

Перший стандарт називається "Удосконалена за допомогою нанотехнологій середа для фільтрації повітря з використанням нановолокон. Характеристики, ефективність та методи вимірювання". Він охоплює різні фільтри, модифіковані за допомогою нановолокон, у тому числі фільтри для електростанцій, фільтри для вантажних і легкових автомобілі, а також фільтри для дихальних масок.

Нещодавно в Ірані було представлено нове покоління фільтрів, вироблених з використанням нанотехнологій. В даний час така продукція виготовляється в країні у великій кількості. Крім того, є кілька міжнародних компаній, які виробляють фільтри такого типу.

Експерти відзначають, що при трансформації звичайного фільтра в нанофільтр з використанням певних технологічних процесів у нього з'являються деякі нетипові властивості і характеристики. І такі властивості повинні бути досліджені. Зробити це можна за допомогою нового стандарту, який визначає властивості і характеристики нанофільтрів, а також пояснює, як їх виміряти.

Другий стандарт під назвою "Нанотехнології. Наногліни. Характеристики та методи вимірювання" охоплює властивості і методи оцінки наногліни. Проект стандарту був складений фахівцями INIC у відповідності з керівними принципами ТК 229. Цей документ подає найбільш важливі параметри і властивості наногліни з урахуванням різноманітних можливостей для її застосування, а також методи вимірювання параметрів даного матеріалу.

Необхідно відзначити, міжнародні стандарти ISO можуть грунтуватися на регіональних або національних стандартах. При цьому підготовка міжнародних версій вимагає узгодження у відповідних технічних комітетах ISO. Нові міжнародні стандарти публікуються ISO протягом приблизно трьох років після проходження різних етапів їх розробки.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua