Головна

Авторизація



В Україні зміняться вимоги до виробництва продукції з какао та шоколаду PDF Друк e-mail
Середа, 24 лютого 2016, 10:15

039_2016Мінагрополітики розробило проект постанови, в якому прописані нові вимоги до продуктів з какао і шоколаду. У пояснювальній записці до документа йдеться, що він буде впроваджений в рамках імплементації європейського законодавства в наші харчові стандарти, що обумовлено в угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Проект містить вимоги щодо термінології, маркування шоколадної продукції, які повинні забезпечувати безперебійне функціонування ринку і запобігати введення споживачів в оману.

В документі прописана чітка класифікація шоколадних виробів з конкретними вимогами до кожного з них. Серед них такі шоколадні вироби, про які українці навіть не здогадуються. Наприклад, кувертюр – шоколад найвищої якості з високим вмістом какао-масла, в якому повинно бути не менше 35% какао-продуктів і 31% какао-масла. Або Джандо – шоколад з горіхами, який повинен містити не менше 32% какао-продуктів і тонко нарізаний фундук, причому, щоб останнього було не менше 20 г і не більше 40 г на стандартну стограмову плитку.

Що стосується звичайного шоколаду, то в нього буде дозволено додавати до 5% рослинних жирів, чого зараз наші стандарти не допускають. І хоч 5% – це дуже мало, на рівні похибки, і на вкус вміст рослинних жирів такої кількості не відчувається, споживачі навряд чи зрадіють нововведенню, особливо ознайомившись з поданням в документі списком дозволених до використання рослинних жирів. У ньому значиться, зокрема, пальмова олія , мангове масло, олія ши та інші екзотичні для наших широт продукти, але вітчизняні кондитери навряд чи будуть їх використовувати, оскільки це дорого,.

Шоколад за європейським стане також менш жирним. Зараз какао-масла в його складі має бути 31-33%, а за новими стандартами тільки 18%. Це повинно зробити смак плитки більш легким, кажуть технологи.

Суттєві зміни прописані для категорії шоколадних цукерок: ними зможуть називатися лише вироби, в складі яких міститься не менше 25% шоколаду. Сьогодні багато  кондитерів використовують в цукерок не шоколад, а так звану шоколадну глазур. У неї входить какао-порошок і рослинний жир, а самого шоколаду немає .

Нові вимоги були узгоджені з профільною асоціацією “Укркондпром” і всіма її учасниками. Тим підприємствам, які вже експортують продукцію в ЄС, взагалі не потрібно нічого міняти, крім маркування, оскільки вони вже змінили рецептури у відповідність до регламентів Євросоюзу. Інші кондитери можуть не міняти рецептури, але вони повинні вказувати на пакуванні, що вони «не зовсім шоколадні». Але попит на таку продукцію після того як споживачеві відкриють очі на її склад, може знизитися, як це сталося, наприклад, у випадку з сирними продуктами. Кондитери ризикують втратити саму платоспроможну частину аудиторії, яка зможе дозволити собі купувати справжні шоколадні цукерки.  Але, у кондитерів буде час на експерименти з рецептурою, адже, навіть якщо проект приймуть найближчим часом, в силу він вступить тільки з початку 2018 р.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua