Головна

Авторизація



В Україні розпочинається робота з наближення українського законодавства з питань поводження з відходами до стандартів ЄС PDF Друк e-mail
Четвер, 24 березня 2016, 09:12

061_2016Питання утилізації відходів електронного та електричного обладнання, зокрема відпрацьованих батарейок, потребує негайного вирішення. Адже в Україні щороку утворюється близько 10 мільйонів тонн побутових відходів, у тому числі сотні тонн електронних відходів, які несуть загрозу для екології та людей. Ця тема була озвучена під час відкриття проекту Twinning «Впровадження систем управління відходами електронного та електричного обладнання (WEEE) в Україні».

Сьогодні необхідно реформувати систему поводження з побутовими відходами в Україні. Для цього потрібно актуалізувати існуюче законодавство та розробити і прийняти цілу низку нових законодавчих та нормативно-правових актів.

За підтримки Європейського Союзу в Україні розпочинається робота з наближення українського законодавства з питань поводження з відходами до стандартів ЄС. Зокрема, йдеться про впровадження ефективних та сталих механізмів збору та утилізації відпрацьованих батарейок та електронних відходів. Адже за офіційними даними в Україні щорічно продається 4500 тонн акумуляторів та батарейок, які в основному викидаються на полігони побутових відходів. Саме ці види відходів несуть неабияку небезпеку для навколишнього середовища та людей.

Приєднання до проекту Twinning «Впровадження систем управління відходами електронного та електричного обладнання (WEEE) в Україні» допоможе нашій державі якнайшвидше привести законодавство у сфері поводження з побутовими відходами, у тому числі і небезпечними, у відповідність до норм і стандартів Європейського Союзу.

Крім того, в Україні гостро стоїть питання демонополізації ринку послуг з перероблення та захоронення побутових відходів. Його вирішення відображене у законопроекті «Про житлово-комунальні послуги», який прийнятий в першому читанні і готується до другого читання у профільному комітеті Верховноїї Ради України. А питання дотримання європейського принципу «розширеної відповідальності виробника», співпраці виробників товарів в упаковці з органами місцевого самоврядування відображені у законопроекті «Про упаковку та відходи упаковки», також вже зареєстрованому у Верховній Раді.

Метою проекту «Впровадження системи управління відходами електронного та електричного обладнання» є мінімізація негативного впливу побутових небезпечних відходів для збереження якості ґрунту, води та атмосфери на засадах, передбачених Директивою ЄС щодо відходів. Проект Twinning буде впроваджуватися Агентством з питань охорони навколишнього середовища Австрії, Міжнародним офісом Води Франції та Міжнародним та південноамериканським фондом з питань управління і державної політики Іспанії.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua