Головна

Авторизація



Про реформу контролю за безпечністю харчових продуктів розповів Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа PDF Друк e-mail
П'ятниця, 01 липня 2016, 09:33

125_2016Реформа контролю за безпечністю харчової продукції — це не тільки наші побажання, але й зобов’язання згідно з Угодою про Асоціацію між Україною та Євросоюзом. На цьому наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в ефірі програми «Європейська правда» на Громадському радіо.

Минулого року набула чинності нова редакція Закону України «Про безпечність і якість харчових продуктів». На сьогодні розроблений і прийнятий у першому читанні законопроект «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин». Очікується, що він буде винесений на розгляд Верховної Ради у другому читанні уже найближчим часом.

За словами Володимира Лапи, необхідність розробки законопроекту «Про державний контроль у сфері безпечності і якості харчових продуктів і кормів, здоров`я та благополуччя тварин» спрямована на те, щоб удосконалити систему контролю та адаптувати її до базових норм європейського законодавства.

Важливо розрізняти питання якості, зовнішнього вигляду, питання маркування й безпечності продукції:

«Безпечність — це окрема сфера, тому розмір, вигляд та інші характеристики виносимо зараз за дужки. Логіка цього законопроекту — впровадити європейські норми щодо контролю безпечності. Це те, що впливає на життя і здоров’я громадян», - зазначив Голова Держпродспоживслужби.

У новій редакції законопроекту передбачається розподіл видів продукції на продукцію тваринного походження (яка підлягає посиленому контролю), рослинні продукти (згідно з 669 директиви ЄС, яка також підлягає посиленому контролю) та інші види продукції, які можуть спрощено контролюватись.

Крім того, законопроектом пропонується ліберальний механізм контролю: якщо є несуттєве порушення - немає сенсу штрафувати. Тобто з одного боку є контроль, а з іншого — абсолютно ліберальна модель, яка дозволяє у відносно комфортних умовах працювати бізнесу.

До розробки законопроекту «Про державний контроль у сфері безпечності і якості харчових продуктів і кормів, здоров`я та благополуччя тварин» було залучено широке коло зацікавлених осіб. Було створено робочу групу при Комітеті аграрної політики. Туди входили експерти аграрного комітету, фахівці Міністерства аграрної політики та продовольства, представники  європейських партнерів, проводилися консультації з бізнес-асоціаціями. «Було зроблено все для того, аби максимально врахувати всі інтереси», - підсумував Голова Держпродспоживслужби.

 

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua