Головна

Коди продукції та послуг

Авторизація



З історії штрих-коду PDF Друк e-mail
Понеділок, 04 березня 2013, 09:57

45_13Історія винаходу штрихового кодування починається в 1948 році, коли Бернард Сільвер, аспірант Інституту Технології Університету Дрекселя у Філадельфії, почув, як президент місцевої продовольчої мережі просив одного з деканів розробити систему, що автоматично зчитує інформацію про продукт під час його контролю. Сільвер розповів про це друзям - Норману Джозефу Вудланду і Джордін Джохенсону. Утрьох вони почали досліджувати різні системи маркування. Їх перша працююча система використовувала ультрафіолетові чорнила, але вони були досить дорогі, а крім того, з часом зникали.

Поштовх натхненню для створення штрих-коду Норману Вудланда дала Азбука Морзе. Вудланд сформував свій перший штриховий код на піску на березі океану, ось як він сам говорить про це: «Я тільки розширив крапки і тире вниз і зробив з них вузькі і широкі лінії». А для прочитання штрихів він використовував технологію оптичного саундтрека, використовувану для запису звуку в кінофільмах. У 1952 році винахідниками був отриманий патент США на винахід. Але протягом майже двох десятиліть штрих-код практично не використовувався.

Детальніше...
 
Проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів з реалізації державної політики щодо розроблення, упровадження та функціонування систем управління якістю, екологічного управління та інших систем управління" PDF Друк e-mail
Понеділок, 04 березня 2013, 08:45

Розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів з реалізації державної політики щодо розроблення, упровадження та функціонування систем управління якістю, екологічного управління та інших систем управління".

Основною метою прийняття акта є підвищення якості вітчизняної продукції (товарів, робіт, послуг), її конкурентоспроможності та експортних можливостей вітчизняних підприємств, установ і організацій.

Наразі в Україні спостерігається низький рівень впровадження систем управління якістю, екологічного управління, управління безпечністю харчових продуктів та інших систем управління (далі – систем управління), які за своїм призначенням є запобіжними механізмами випуску неякісної та небезпечної продукції у порівнянні з країнами – членами ЄС.

Впровадження та сертифікація систем управління відповідно до національних (міжнародних) стандартів у першу чергу дозволить підвищити конкурентоспроможність продукції вітчизняних виробників.

Проектом розпорядження Кабінету Міністрів України передбачається прийняття плану заходів з реалізації державної політики щодо розроблення, упровадження та функціонування систем управління якістю, екологічного управління та інших систем управління, який містить заходи щодо нормативно-правового, організаційного забезпечення, підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, а також інформаційної підтримки та пропагування систем управління.

 
Безпека громадського харчування у фокусі ISO PDF Друк e-mail
Четвер, 28 лютого 2013, 10:09

44_13Новий стандарт, опублікований Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO), присвячений питанням безпеки громадського харчування. Стандарт ISO/TS 22002-2:2013 «Програми попередніх умов для безпеки харчових продуктів. Частина 2: Громадське харчування» встановлює вимоги до розробки, впровадження і перегляду програм попередніх умов (PRP) для здійснення контролю безпеки харчових продуктів, що реалізуються на підприємствах громадського харчування.

Вимоги стандарту ISO/TS 22002-2:2013 поширюються на організації, що беруть участь в процесі обробки, підготовки, розподілу, транспортування та вживання в громадських місцях продуктів харчування і приготованої їжі і реалізують у своїй діяльності вимоги програм (PRP) у відповідності зі стандартом ISO 22000:2005 «Системи управління в галузі безпеки продовольства і харчової продукції. Вимоги для будь-яких організацій в ланцюзі постачань».

Детальніше...
 
Проект Закону України "Про особливості державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії " PDF Друк e-mail
Четвер, 28 лютого 2013, 08:38

Оприлюднено проект Закону України "Про особливості державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії "

Детальніше...
 
Стандарти ISO гарантують справжність електронного підпису PDF Друк e-mail
Середа, 27 лютого 2013, 10:25

42_13Цифровий підпис все частіше використовується в електронній комерції, а також в електронному документообігу уряду. При цьому важливим чинником є ​​забезпечення її достовірності протягом тривалого періоду часу.

Міжнародна організація з стандартизації ISO розробила стандарт ISO 14533 на процеси, елементи даних та документи в торгівлі, промисловості й управлінні, який дозволить забезпечити сумісність електронних підписів при перевірці достовірності документів, які передаються та обробляються за допомогою різних систем інформаційних технологій. Новий стандарт складається з двох частин:

ISO 14533-1:2012 «Процеси, елементи даних та документи в торгівлі, промисловості й управлінні. Довгострокові профілі підписів. Частина 1. Довгострокові профілі підписів для вдосконалених електронних підписів CMS (CAdES)»,

ISO 14533-2:2012 «Процеси, елементи даних та документи в торгівлі, промисловості й управлінні. Довгострокові профілі підписів. Частина 2. Довгострокові профілі підписів для вдосконалених електронних підписів XML (XAdES)».

Детальніше...
 
Електрика повітрям - новий німецький проект PDF Друк e-mail
Середа, 27 лютого 2013, 10:21

43_13У Німеччині оголошений запуск нового проекту з впровадження технології бездротової зарядки в автобусах, реалізацією якого займеться регіональний транспортний оператор Rhein-Neckar-Verkehr GmbH (RNV). Найближчим часом компанія RNV протестує два електроавтобуса, виробництва канадської компанії Bombardier, які оснащені системами індуктивної зарядки.

Технологія індуктивної зарядки забезпечує можливість бездротової передачі електроенергії між спеціальним компонентами, один з яких вбудований під поверхнею дороги, а інший - встановлений у транспортному засобі. Дана технологія усуває необхідність заряджати батареї транспортних засобів протягом ночі, а також дозволяє використовувати більш легкі батареї.

Автобуси, оснащені системами індуктивної зарядки, будуть заряджатися під час виходу пасажирів на зупинках.

Метою запуску нового проекту є визначення шляхів удосконалення даної технології, економічних вигод та реакції громадськості.

 
«Сонячний» вокзал зустрічає гостей Анапи PDF Друк e-mail
Вівторок, 26 лютого 2013, 10:26

40_13В Анапі побудували «розумний» вокзал, на даху якого встановлено сонячні батареї, що перетворюють сонячне світло в електроенергію, стіни оброблені спеціальними нанорастворамі, що зберігають тепло, вітрогенератори виробляють додаткову електроенергію, сенсорні датчики допомагають незрячим орієнтуватися.

Сонячні батареї виробляють близько 70 кВт електроенергії на годину. Система працює в двох режимах. В енергозберігаючому режимі електроенергія, що виробляється системою, надходить безпосередньо в електричну мережу будівлі залізничного вокзалу, а в аварійному режимі здійснюється забезпечення електроенергією виділеної групи споживачів.

Таке сучасне обладнання дозволяє економити до 60% електроенергії, зберігаючи тепло в зимовий час, а в літній охолоджуючи будови.

 
У Євросоюзі з'явиться маркування м'ясних продуктів PDF Друк e-mail
Вівторок, 26 лютого 2013, 10:19

41_13Після того, як деякі фірми під виглядом яловичини поставляли на європейський ринок конину, в Європі вибухнув м'ясної скандал. В результаті подібні напівфабрикати стали вилучатися з магазинів у Франції, Швейцарії та Італії. Розслідування тільки почалося, а скандал з кониною, що видавалась за яловичину, найближчим часом буде розростатися.

 Німеччина, як і інші європейські країни, опинилася втягнутою в скандал і для запобігання в подальшому таких ситуацій запропонувала Євросоюзу розміщувати на упаковці інформацію щодо походження м'яса.

Був оприлюднений план дій з 10 пунктів, головний з яких полягає в тому, що на всіх м'ясних виробах, які продаються в Німеччині, повинно точно вказуватись походження м'яса і країна-виробник. Крім того, до кінця березня має тривати перевірка м'яса на домішки конини, а також на залишковий вміст лікарських препаратів.

Кінцевою метою плану є створення в Європейському союзі єдиної системи маркування, що вказує на походження м'ясних продуктів. Ця вимога має стати єдиною для всіх європейських країн.

 
"Кращі" із стандартів ISO для фарб і лаків PDF Друк e-mail
Понеділок, 25 лютого 2013, 10:35

39_13Нещодавно Міжнародна організація з стандартизації (ISO) опублікувала нову редакцію більш ніж 225 стандартів ISO, які встановлюють вимоги до широкого спектру продукції сучасної лакофарбової промисловості.

Фарби та лаки виконують велику кількість функцій, починаючи від звичайного пофарбування та  захисту покриттів до сигналізації та безпеки, таким чином значно збільшується спектр лакофарбової продукції.

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня291292293294295296297298299300НаступнаКінець »

Сторінка 291 з 401
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua