Головна

Авторизація



Міжнародна організація спілок споживачів. Звіт щодо проекту “Біологічна безпека” (продовження) PDF Друк e-mail

201286(Початок статті)

Дослідження з біологічної безпеки

Мета біологічної безпеки полягає у наданні відповіді на питання про безпечність використання сучасної біотехнології. Дослідження впливу та наслідків біотехнології почалися близько 20 років тому паралельно із її застосуванням. З тих пір дослідження в галузі біологічної безпеки відігравали ключову роль у сфері оцінки та розвитку біотехнології і визначили наукову основу для прийняття міжнародних стратегій та правил.

Початкові дослідження були проведені розробниками GMO, найважливішою метою яких була перевірка молекулярної стабільності та життєздатності нової продукції. Нові питання наукового співтовариства, створені зростанням кількості випадків GM-забруднення, занепокоєнням з приводу впливу на здоров’я людини та прийняття Картахенського протоколу відкрили нові напрямки досліджень.

Детальніше...
 
Тест Експертиз Тест:"Красная икра. Отличный ГОСТ" PDF Друк e-mail

201284Тест: красная икра. Отличный ГОСТ >>>

Ближе к Новогодним праздникам мы провели еще один тест красной икры. На этот раз с новыми марками, с икрой разных рыб: в тесте есть и кета, и горбуша, и нерка, и форель. Для теста удалось отыскать икру, изготовленную как по ГОСТ, так и по ТУ, как из России, так и из Украины. Кроме того, в тесте одна "фреш-икра" без консервантов и одна икра, купленная на развес.

Джерело: http://test.org.ua

 
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо акредитації органів з оцінки відповідності" PDF Друк e-mail

Законодавчим актом удосконалено порядок врегулювання відносин у сфері акредитації органів з оцінки відповідності шляхом внесення відповідних змін до законів "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", "Про підтвердження відповідності", "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності".

Відповідний законопроект зареєстровано за №9389.

Джерело: http://portal.rada.gov.ua

 
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про продовольчу безпеку України" PDF Друк e-mail

Документ визначає правові, економічні, соціальні, екологічні та організаційні засади державної політики у сфері формування продовольчої безпеки, яка є складовою національної безпеки України.

Законом, зокрема, встановлюється, що основними принципами формування продовольчої безпеки є забезпечення інтересів України у системі міжнародної продовольчої безпеки в умовах глобалізації та регіональної економічної інтеграції; продовольча незалежність держави; економічна обґрунтованість загальнодержавних потреб, пов‘язаних із забезпеченням України продовольством, достатність і стабільність запасів продовольства; своєчасність та адекватність заходів щодо формування продовольчої безпеки реальним і потенційним, внутрішнім і зовнішнім загрозам, тощо.

Відповідний законопроект зареєстровано за № 8370-1.

Джерело: http://portal.rada.gov.ua

 
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про метрологію та метрологічну діяльність" PDF Друк e-mail

Законодавчим актом виписана нова редакція Закону "Про метрологію та метрологічну діяльність" з метою гармонізації його положень з європейськими директивами та документами Міжнародної організації законодавчої метрології, а також реалізації положень Концепції розвитку державної метрологічної системи до 2015 року.

Відповідний законопроект зареєстровано за №8562-1.

Джерело: http://portal.rada.gov.ua

 
Міжнародна організація спілок споживачів. Звіт щодо проекту “Біологічна безпека” PDF Друк e-mail

201283(Стаття повністю публікується в Інформаційному бюлетені з міжнародної стандартизації)

Резюме

Своєю кампанією, проведеною у зв’язку з Міжнародним днем прав споживачів у 2000 році, СІ підняла питання “Наша їжа — чий вибір?”, і цим вперше підняла тему генетично модифікованих харчових продукції та їхньої потенціальної небезпеки для здоров’я людини.

Три роки потому під час Міжнародного дня прав споживача у 2003 році, СІ повернулась до цієї теми, оскільки її значення на порядку денному значно зросло як на міжнародному рівні, так і в окремих країнах. Тоді СІ вийшла за рамки питання безпеки продукції харчування та ризиків для людського здоров’я і проаналізувала, як великі корпорації використовують біотехнології для того, щоб закріпити свій контроль над глобальним виробництвом продукції харчування.

Ця тема, базуючись на двох вищезгаданих кампаніях, була розглянута та розвинена організаціями-членами СІ по всьому світу в залежності від того, як швидко вона ставала важливою у різних суспільствах.

Детальніше...
 
Стандартизація CENELEC для малих і середніх підприємств (SME) PDF Друк e-mail

201281(Стаття публікується в Інформаційнму бюлетені з міжнародної стандартизації)

Спираючись на переваги

Європейські стандарти забезпечують SME конкурентоспроможними засобами для досягнення успіху на конкретних ринках. CENELEC прагне інвестувати в надання відповідної підтримки малим і середнім підприємствам.

Олена Сантьяго,

Генеральний директор CENELEC

Передмова: Спираючись на переваги

Стандарти пропонують життєво важливі конкурентні переваги малим і середнім підприємствам (SME). Вони роблять життя простішим і безпечнішим, створюють однакові конкурентні можливості, надають доступ до сучасних технологій для зміцнення інноваційного потенціалу і допомагають найбільш ефективному розподілу ресурсів в тяжкі часи. Але, незважаючи на всі ці переваги, зрозуміло, що в теперішній час SME не завжди отримують ту вигоду, яку вони можуть отримати від розроблення або використання стандартів.

Детальніше...
 
Для технічного регулювання в Митному Союзі обрана модель ЄС PDF Друк e-mail

tsВолодимир Саламатов, заступник міністра промисловості і торгівлі РФ, доктор економічних наук:

В якості моделі під час формування системи технічного регулювання Митного Cоюзу обрана модель Європейського Союзу. Хоча буде неправильно ставити знак рівності між цими системами. У країн пострадянського простору в технічному регулюванні багато спільного. Виходячи з цього, в Митному союзі йде процес формування єдиної системи з відмовою від можливості встановлення національних додаткових вимог до продукції і встановлення процедур підтвердження відповідності.

 

Детальніше...
 
"Комсомольская правда в Украине": Покупка икры - как игра в наперстки! PDF Друк e-mail

201278

В Новый год украинцы нередко балуют себя бутербродами с красной икрой, поэтому наша сегодняшняя экспертиза посвящена именно этому деликатесу

Рассматриваем баночки

Времена, когда лососевую икру практически невозможно было достать, канули в Лету. В нынешних магазинах от представленного разнообразия рябит в глазах, так что определиться с выбором непросто! Данный продукт относится к разряду дорогих, и потому особенно обидно, когда потраченные деньги не оправдываются высоким качеством. Чтобы помочь читателям "Комсомолки" избежать разочарований за новогодним столом, мы подвергли лососевую икру скрупулезному тестированию.

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня331332333334335336337338339340НаступнаКінець »

Сторінка 334 з 395
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua