Головна

Авторизація



Відбулося 41-ше засідання Науково-технічної комісії з стандартизації (НТКС) та 24-те засідання Робочої групи з інформаційних технологій (РГ ІТ) Міждержавної Ради з стандартизації PDF Друк e-mail

snd1З 12-го по 14-е квітня 2011 р. Держстандарт України провів на базі ДП "УкрНДНЦ" 41-ше засідання Науково-технічної комісії з стандартизації (НТКС) та 24-те засідання Робочої групи з інформаційних технологій (РГ ІТ) Міждержавної Ради зі стандартизації, метрології та сертифікації (МДР). (ПРОТОКОЛ завантажити)

У засіданні НТКС та РГ ІТ взяли участь члени НТКС, РГ ІТ та експерти з 5 країн-членів СНД, а саме: Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Російської Федерації, Республіки Молдова, України.

41-ше засідання НТКС проходило під головуванням заступника Голови Державної служби технічного регулювання України Віткіна Л. М. Засідання РГ ІТ - під головуванням в. о. генерального директора ДП «УкрНДНЦ» Кононенка О. В. У засіданнях взяли участь експерти зі стандартизації та інформаційних технологій Державної служби технічного регулювання України та ДП «УкрНДНЦ».

 

Детальніше...
 
Розроблено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відмін обов'язкового застосування стандартів)" PDF Друк e-mail

gsПоступова ліквідація обмежень та нетарифних бар’єрів, які перешкоджають міжнародній торгівлі, створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом вимагають врахування у національному законодавстві відповідного міжнародного досвіду з технічної гармонізації і стандартизації.

Шляхом державного регулювання передбачається застосовувати державні стандарти України відповідно до законодавства та Кодексу доброчинної практики з розроблення, прийняття та застосування стандартів відповідно до Угоди СОТ про технічні бар'єри в торгівлі, що є додатком до Маракеської угоди про  заснування Світової організації торгівлі 1994 року.

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відмін обов’язкового застосування стандартів)", розроблений на виконання доручення Прем'єр-міністра України М. Я. Азарова від 04.03.2011  № 10331/4/1-11 до протокольного рішення від 22.03.2011 за результатами засідання Комітету з економічних реформ та відповідає програмним цілям Президента України та Уряду України стосовно сприяння розв’язанню світової проблеми – подолання бар’єрів у торгівлі.

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відмін обов'язкового застосування стандартів)" та додаткові документи (Завантажити)

 
Хіба це 100% кава в чашці? Новий стандарт ISO допомагає гарантувати, що Ви отримуєте те, за що платите PDF Друк e-mail

iso115Коли Ви готуєте собі чашку розчинної кави, на етикетці якої вказано: "100% чиста розчинна кава", Ви не очікували знайти всередині що-небудь інше. Розчинна кава складає значну частину у міжнародній торгівлі і є предметом національних та міжнародних правил. Але як можна уникнути контрафактної продукції та заяв, що вводять в оману?

Новий стандарт ISO 24114:2011 «Розчинна кава. Критерії достовірності» встановлює специфікації для посвідчення чистоти та якості розчинної кави, надаючи інструмент для виявлення можливих у нього добавок. Критерії засновані на аналізі більше 1000 зразків розчинної кави та їх оцінювання.

Детальніше...
 
Виданий наказ про скасування стандарту ГОСТ 12.4.011-89 PDF Друк e-mail

Держстандарт України видав Наказ  № 95 від 14 березня 2011 р. про скасування чинності в Україні міждержавного стандарту  ГОСТ 12.4.011–89 «ССБТ. Средства защиты работающих. Общие требования и классификация»

Завантажити

 
Центр Експертиз ТЕСТ: "Йогурт. Клубничная радость" PDF Друк e-mail
m143"Тест: йогурт. Клубничная радость (Завантажити)

Йогурты порадовали в первую очередь тем, что они действительно "живые", т.е. содержат нужное количество полезных микроорганизмов. А значит, благотворно влияют на пищеварительную систему. Кроме того, йогурты оказались еще и вкусными. Правда без "ложки дегтя" не обошлось: один представитель йогуртовой братии оказался не настоящим и содержал растительный жир. Но в целом, позитивного по результатам теста намного больше, чем негативного.

Йогурты – это один из активно рекламируемых кисломолочных продуктов. Но это не единственный полезный продукт в этой группе. Все кисломолочные продукты положительно влияют на организм человека. Йогурты же выделяются "вкусностью": они сладкие и содержат фруктовую добавку. Причем фруктовые добавки–основы в большинстве своем действительно настоящие, в виде концентрированного сока, пюре или джема (подлинность клубники проверяли в предыдущем тесте). Правда, при этом йогурты в большинстве своем все равно содержат ароматизаторы и красители, о чем производители, не скрывая, пишут в составе..."

Джерело: Центр Експертиз ТЕСТ

 
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про органічне виробництво" PDF Друк e-mail

vrДокументом визначаються правові, економічні, соціальні та організаційні основи ведення органічного сільського господарства, вимоги щодо вирощування, виробництва, перероблення, сертифікації, етикетування, перевезення, зберігання та реалізації органічної продукції та сировини.

Детальніше...
 
Верховна Рада України прийняла за основу проект закону "Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції" PDF Друк e-mail
Верховна Рада України прийняла за основу проект закону "Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції"
 
Верховна Рада України прийняла за основу проект закону "Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції" PDF Друк e-mail

vrЗаконопроектом (реєстр. №7408) пропонується врегулювати відносини щодо відповідальності за шкоду, завдану потерпілому внаслідок дефекту в продукції, яка введена в обіг в Україні.

Згідно із проектом, продукція є такою, що має дефект, у разі, коли вона не відповідає рівню безпеки, на яку споживач або користувач має право розраховувати, виходячи з усіх обставин, зокрема пов´язаних з розробленням, виробництвом, обігом, транспортуванням, зберіганням, встановленням, технічним обслуговуванням, споживанням, використанням, знищенням (утилізацією, переробкою) цієї продукції, а також наданням застережень та іншої інформації про таку продукцію, у тому числі: представлення продукції споживачеві або користувачеві, включаючи її вигляд, склад, упаковку, маркування та іншу інформацію про продукцію, її споживання, використання та знищення (утилізацію, переробку); використання продукції, яке обґрунтовано можна передбачити; час, коли продукцію було введено в обіг.

Детальніше...
 
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо імпорту та експорту спирту" PDF Друк e-mail

vrЗаконодавчим актом встановлено, що імпорт та експорт спирту коньячного і плодового здійснюються за наявності відповідних ліцензій суб´єктами господарювання, які забезпечені дубовою тарою або нержавіючими чи емальованими ємностями з дубовою клепкою для витримки спирту коньячного і плодового, кваліфікованими фахівцями та власними виробничими потужностями з виробництва спирту коньячного і плодового, коньяку і алкогольних напоїв за коньячною технологією та мають ліцензії на виробництво спирту коньячного та/або плодового. Оптова торгівля спиртом коньячним і плодовим здійснюється суб´єктом господарювання на підставі ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією. Кабінет Міністрів України визначає порядок ведення реєстру зазначених суб´єктів господарювання.

Відповідний законопроект зареєстровано за №6379.

Джерело: http://portal.rada.gov.ua

 
« ПочатокПопередня351352353354355356357358359360НаступнаКінець »

Сторінка 352 з 395
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua