Головна

Авторизація



30 листопада 2010 року відбулося розширене засідання Колегії Держспоживстандарту України щодо пріоритетних питань діяльності Комітету PDF Друк e-mail
n94

30 листопада 2010 року відбулося розширене засідання Колегії Держспоживстандарту України, під час якого було обговорено ряд пріоритетних для Комітету питань. Зокрема, учасники Колегії розглянули  план діяльності Держспоживстандарту України на 2011 рік.

Голова Держспоживстандарту України Олександр Матвійчук у своїй доповіді окреслив пріоритетні напрямки діяльності Комітету на наступний рік і наголосив на основному його завданні – вдосконаленні технічного регулювання та реалізації споживчої політики згідно європейських вимог. «Якщо об’єктивно проаналізувати, то дійсно, діюча в Україні система технічного регулювання і захисту прав споживачів та державного нагляду має занадто централізовану інфраструктуру, застарілу нормативну базу і не в повній мірі відповідає вимогам української економіки. А на думку деяких урядовців, і взагалі гальмує процес розвитку бізнесу в Україні та інтеграції України в міжнародне співтовариство. Особисто я дійшов висновку, що, на жаль, система відстає від сучасних вимог. Ми не приділяємо належної уваги розвитку електронних баз даних. Саме цей фактор є тим подразнюючим чинником, який дратує бізнесменів. Вони бачать системи в Європі, де ідеальний електронний обіг, електронні паспорти товарів, а ми, на жаль, для цього ще не зробили реального кроку. Тому всі стріли критики спрямовуються на нас. Ми маємо зробити певний прорив та кардинально змінити ситуацію. Такі пріоритети на наступний рік», - наголосив Олександр Матвійчук.
Детальніше...
 
Від парків розваг до біогазу - сфера діяльності ISO доповнилась новими галузями PDF Друк e-mail

iso84Достатньо великий портфель ISO, який складається сьогодні з 18500 міжнародних стандартів, що охоплюють майже всі галузі, від розмірів гвинта до соціальної відповідальності, продовжує розширюватись і на сьогоднішній день сфера діяльності ISO поповнилась чотирма новими галузями, а саме:

  • Очищені стічні води для зрошення
  • Біогаз
  • Безпека атракціонів у парках розваг
  • Пігменти і наповнювачі.
 ISO спочатку була створена для розроблення промислових стандартів у різних технічних галузях,  від виробництва котлів високого тиску для автотранспортних засобів  до  розмірів паперу. З часом, оскільки промисловість, бізнес, держава і суспільство стали вимагати все більше і більше міжнародних стандартів, сфера впливу ISO значно виросла і стала охоплювати різні процеси управління, наприклад, управління якістю та безпекою, управлінням навколишнім середовищем, послуги тощо.

 

Детальніше...
 
Новий стандарт ISO на сигнали слухової частоти PDF Друк e-mail

iso82Деякі споживчі товари видають різноманітні звуки, походження яких важко буває ідентифікувати. Для того, щоб внести ясність у це питання ISO розробила стандарт, який подає звукову модель, що використовується для передачі споживачам інформації, пов'язаної з використанням продукту. Тепер побутові предмети, наприклад, персональний комп'ютер, камера або улюблена іграшка вашої дитини будуть видавати такі сигнали, які будуть легко розпізнаватися і не будуть викликати плутанини з іншими звуковими сигналами.

Новий стандарт ISO 24500:2010 «Ергономіка. Зручна конструкція. Сигнали слухової частоти для споживчих товарів» спрямований на те, щоб зробити споживчі товари ще більш зручними, а також доступнішими для людей з дефектами слуху та зору, літніх людей та інвалідів.
Детальніше...
 
Техрегламенти повернули в первісний стан PDF Друк e-mail

iso83Відомче нормотворення, покласти край якому повинна була реформа техрегулювання, повернулося на наднаціональний рівень. Відповідно до міжурядової угоди Росії, Білорусії і Казахстану виключне право стверджувати союзні техрегламенти делеговане комісії Митного союзу, тобто урядам держав-членів. Практика обговорення в Держдумі техрегламентів, розроблених приватними компаніями в ініціативному порядку, буде припинена.

Обговорення проектів технічних регламентів, що знаходяться на розгляді в Держдумі, буде продовжено на майданчику Комісії Митного союзу (МС). Доцільність продовження їх обговорення в Держдумі "вимагає обговорення". Таку заяву зробив вчора заступник глави Мінпромторгу Володимир Саламатов, пояснивши, що такий порядок, передбачений угодою про єдині принципи і правила техрегулювання в Білорусії, Казахстані та Росії, підписаним і набувшим чинності 18 листопада.

 

Детальніше...
 
Делегація Держспоживстандарту України підписала Програму реалізації "Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про співробітництво в галузі стандартизації, метрології та сертифікації PDF Друк e-mail

iso3625 листопада 2010 року в м. Габала (Азербайджанська Республіка) відбулося Засідання керівників національних органів зі стандартизації, метрології та сертифікації країн-учасниць СНД (38-е засідання Міждержавної Ради зі стандартизації, метрології та сертифікації – МДР).

Участь у заході взяли делегації національних органів з технічного регулювання країн-учасниць СНД. Керівник делегації Держспоживстандарту України, Голова Комітету Олександр Матвійчук, взяв участь у засіданні в якості Співголови МДР.

Згідно з порядком денним учасники 38-го засідання МДР розглядали низку питань у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології, підтвердження відповідності, акредитації, нагляду та контролю дотримання вимог технічних регламентів, норм і правил. Також обговорювались перспективи міждержавного співробітництва за визначеними напрямками. За підсумками обговорень планується підписати відповідний протокол, в якому будуть визначені пріоритетні напрями діяльності у зазначених сферах.

Під час засідання було підписано Програму реалізації у 2011-2012 рр. "Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про співробітництво в галузі стандартизації, метрології та сертифікації від 16 червня 1994 року".

Джерело: Держспоживстандарт України

 
Жива і мертва вода (моніторинг ЗМІ) PDF Друк e-mail

m104Споживча варта

Жива і мертва вода (завантажити)

Якість водопроводної води вже давно хвилює вчених-екологів. На її стан негативно впливають забруднення, що пітрапляють у відкриті водойми, а також зношеність більшості очисних споруд

Ще донедавна якість води перевірялася  за  застарілим  стандартом,прийнятим у далекому 1982 році.І  лише  влітку  цього  року  набрали  чинності  нові  Державні санітарні норми і правила (ДСанПіН). Згідно з цим документом при визначенні якості питної води має перевірятись до 70 її параметрів, тоді як за старими нормами – лише близько 30. З одного боку, це позитив, а з іншого… На думку науковців, в Україні бракує лабораторій, в яких можна здійснювати  необхідні  аналізи,  а  перевірена  водопровідна вода  у  багатьох  населених  пунктах  не  відповідає  новим нормам. І все через застарілі очисні споруди.

Джерело: http://www.cvarta.com.ua/

 
Держдума Росії прийняла в першому читанні законопроект "Про внесення змін до ФЗ "Про технічне регулювання" PDF Друк e-mail

iso80Державна Дума прийняла в першому читанні законопроект "Про внесення змін до ФЗ "Про технічне регулювання" (у частині прискорення інтеграційних процесів щодо зближення законодавств держав-членів Митного союзу в рамках ЄврАзЕС та Європейського союзу, зниження технічних бар'єрів у торгівлі, створення національного органу з акредитації), внесений урядом РФ.

 

Детальніше...
 
У Росії посилять покарання за порушення вимог техрегламентів PDF Друк e-mail

iso81Депутати Держдуми в першому читанні прийняли відповідні поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП).

Згідно з документом, пропонується встановити максимальний розмір штрафів для фізичних осіб на рівні 5 тисяч рублів, для приватних підприємців і посадових осіб - 50 тисяч рублів, для юридичних осіб - 1 мільйон рублів.

Оформлення протоколу про адміністративне правопорушення буде здійснюватися посадовою особою уповноваженого органу державного нагляду за дотриманням вимог техрегламентів. Рішення про накладення штрафу може, згідно з поправками, виноситься виключно судом загальної юрисдикції (арбітражним судом).

Передбачається збільшення санкції за повторність дії чи бездіяльності, конфіскація предметів адміністративного правопорушення, а також дискваліфікація посадових осіб органів із сертифікації та випробувальних лабораторій строком до трьох років.
Джерело: «Стандарты и качество»

 
Новий стандарт ISO забезпечить відсутність меламіну в молоці PDF Друк e-mail
iso79

Після небезпечної ситуації, яка сталась два роки тому внаслідок виявлення меланіну в молоці і торкнулась тисяч дітей, ISO і Міжнародна молочна федерація (IDF), розробили стандарти на  визначення вмісту меламіну і цианурової кислоти в молоці, сухому молоці та продуктах для малюків.

У 2008 році кілька дітей загинули або серйозно захворіли після вживання молока, з вмістом меламіну. Речовина, що використовується у виробництві вогнетривких пластмас, була додана в молоко деякими компаніями щоб зробити вражання підвищеного вмісту білка. У людей вживання меламіну може викликати появу каменів у нирках і ниркову недостатність. Це особливо небезпечно для немовлят і маленьких дітей, для яких попадання в організм меланіну може виявитися фатальним.

 

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня361362363364365366367368369370НаступнаКінець »

Сторінка 365 з 395
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Сopyright 2009-2024, csm.kiev.ua